Andijon viloyatida xizmat vazifasini o‘tab kelayotgan harbiy xizmatchi va xodimlar hamda ularning oila aʼzolarining ijtimoiy himoyasi yuzasidan sayyor qabul va ommaviy uchrashuv tashkillashtirildi.
Mamlakatimizda harbiy xizmat nufuzini yuksaltirish, jangovar shayligini yana-da oshirish, xizmat o‘tash uchun qulay sharoitlar yaratish, harbiy xizmatchilar hamda ularning oila aʼzolarining ijtimoiy himoyasini taʼminlash masalalariga alohida eʼtibor qaratilmoqda. Xususan, Andijon viloyatida harbiy xizmatchi va ularning oila aʼzolari ishtirokida Harbiy prokuratura, Milliy gvardiya, Mudofaa, Ichki ishlar hamda Favqulodda vaziyatlar vazirliklari tomonidan sayyor qabul tashkil etildi.
Bugungi kunda Qurolli Kuchlar saflarida xizmat qilayotgan harbiy xizmatchi hamda oila aʼzolari uchun bir qator imtiyozlar,turmush tarzi hamda bandligini taʼminlashga qaratilgan chora-tadbirlar belgilab olingan. Bunga misol tariqasida Andijon viloyatida o‘tkazilgan sayyor hamda ommaviy qabullarni aytib o‘tish joiz.
Qabulga tashrif buyurgan harbiy xizmatchi va ularning oila aʼzolari o‘zlarining huquqiy bilimlarini oshirish bilan bir qatorda, bugungi kunda qiynab kelayotgan muammolar bo‘yicha tegishli mansabdor shaxslarga murojaat qilish imkoniyatiga ega bo‘ldilar.

В Андижанской области проведены выездной прием по вопросам социальной защиты военнослужащих, сотрудников и членов их семей, а также встреча с общественностью
В стране наряду с реформами в социально-правовой сфере уделяется внимание поднятию престижа военной службы, дальнейшего повышения боеготовности, создания благоприятных условий прохождения службы, обеспечения социальной защиты военнослужащих, сотрудников и членов их семей. Так, для военнослужащих, сотрудников и членов их семей Военной прокуратурой, Национальной гвардией, министерствами обороны, внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям Андижанской области организован выездной прием.
В настоящее время определен ряд льгот и мер по улучшению условий жизни, решению вопросов трудоустройства военнослужащих и членов их семей. Об этом разъяснялось в ходе выездных приемов и встреч с общественностью, проводимых в Андижанской области.
Помимо совершенствования своих правовых знаний, военнослужащие и члены их семей, посетившие прием, имели возможность обратиться к соответствующим должностным лицам по волнующим их вопросам.