Joriy yilning 12 iyun kuni tungi soat taxminan 22:10 lar atrofida Shayxontohur tumanida joylashgan «Anhor – Lokomotiv» ko‘ngilochar bog‘ida 24 yoshli B.E va 30 yoshli T.M lar ushbu bog‘da joylashgan “Melnitsa” nomli attraksionda uchish chog‘ida xavfsizlik kamarlarini taqmaganliklari sababli yiqilib tushganlar.
Mazkur bog‘da xizmat olib borayotgan Milliy gvardiya harbiy xizmatchilari zudlik bilan voqea joyiga yetib kelib, tez yordam kelgunga qadar ularga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatishgan.
Tez yordam yetib kelgach, fuqarolar Chilonzor tumanida joylashgan Respublika tez tibbiy yordam ilmiy markaziga olib ketilgan.
Hurmatli fuqarolar, ko‘ngilochar bog‘lar hududida xavfsizlik qoidalariga rioya etishni yodingizdan chiqarmang. Ayniqsa, attraksionlarda uchayotgan paytingiz yo‘riqnomalarga amal qilgan holda, xavfsizlik kamarlari taqilganligini tekshirib ko‘rishni unutmang.

Пренебрежение правилами безопасности на аттракционах может привести к печальным последствиям
Вчера, 12 июня примерно в 22.10 часов в парке развлечений «Анхор – Локомотив» в Шайхантахурском районе 24-летний Б. Э. и 30-летняя Т. М. при катании на аттракционе «Мельница» не пристегнулись ремнями безопасности, в результате чего оба упали с аттракциона. На помощь прибыли военнослужащие Национальной гвардии, которые обеспечивают общественный порядок и безопасность граждан в данном парке. Гвардейцы вызвали «скорую помощь» и до приезда медиков оказали мужчине и женщине первую помощь, а затем сопроводили машину «скорой помощи» с пострадавшими до Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи в Чиланзарском районе.
Уважаемые граждане! Не пренебрегайте правилами безопасности, находясь на территории парков развлечений. Тем более, соблюдайте правила, когда катаетесь на качелях, аттракционах, каруселях. Всегда пристегивайтесь ремнями безопасности и проверяйте, закрылись ли задвижки, защелки в кабинках.