SPORTNING FUTBOL TURI BO‘YICHA MILLIY GVARDIYA BIRINCHILIGIGA START BERILDI
Joriy yilning 17-18 aprel kunlari harbiy xizmatchi va xodimlar o‘rtasida futbol sport turi bo‘yicha Milliy gvardiya birinchiligi uchun hududiy saralash bosqichi bo‘lib o‘tdi. 21 jamoa 5 ta guruhga bo‘lingan holda, keyingi bosqichga chiqish uchun maydonda to‘p tepdi. O‘z guruhlarida g‘olib bo‘lgan
A-guruhidan: Qo‘riqlash bosh boshqarmasi, 98162, 65921 harbiy qismlari va O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti;
B-guruhidan: Milliy gvardiya Farg‘ona viloyati bo‘yicha boshqarmasi;
V-guruhidan:Milliy gvardiya Navoiy viloyati bo‘yicha boshqarmasi;
G-guruhidan Milliy gvardiya Xorazm viloyati bo‘yicha boshqarmasi;
D-guruhidan Milliy gvardiya Samarqand viloyati bo‘yicha boshqarmasi terma jamoalari joriy yilning 24-26 aprel kunlari Samarqand shahrida o‘tkaziladigan final bosqichga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi.

ДАН СТАРТ ФУТБОЛЬНОМУ ТУРНИРУ НА ПЕРВЕНСТВО НАЦИОНАЛЬНОЙ ГВАРДИИ
Согласно календарному плану спортивно-массовых мероприятий Национальной гвардии Республики Узбекистан на 2023 год, 17-18 апреля с. г. на спортивных стадионах по всей республике состоялись региональные отборочные туры для участия в футбольном турнире на первенство Национальной гвардии среди военнослужащих и сотрудников. На поле встретились 21 команда, разделенные на 5 групп. Победителями в своих группах стали:
группа – Главное управление «Охрана», команды войсковых частей 98162 и 65921, Университет общественной безопасности Республики Узбекистан;
группа Б – Управление Национальной гвардии по Ферганской области;
группа В – Управление Национальной гвардии по Навоийской области;
группа Г – Управление Национальной гвардии по Хорезмской области;
группа Д – Управление Национальной гвардии по Самаркандской области.
Итак, данные сборные команды завоевали путевку на участие в финальном этапе первенства по футболу, которое состоится 24 – 26 апреля текущего года в г. Самарканде.