Xorazm viloyatida xizmat o‘tayotgan harbiy xizmatchi va xodimlar hamda ularning oila aʼzolari, tizim faxriylari, shuningdek, mahalliy aholi ishtirokida ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi
Respublika Harbiy prokuraturasi tomonidan Qurolli Kuchlar tizimidagi vazirlik va idoralari bilan hamkorlikda Urganch shahrida joylashgan Yoshlar markazi binosida Urganch garnizonidagi harbiy qism va muassasalar harbiy xizmatchilari, ularning oila aʼzolari, harbiy pensionerlar va fuqarolar ishtirokida ommaviy sayyor qabul o‘tkazildi.
Unda Respublika Harbiy prokurorining o‘rinbosari Qaxramon Isroilov, Mudofaa vazirining o‘rinbosari Hamdam Qarshiyev, Milliy gvardiya qo‘mondonining o‘rinbosari Sarvar Mamayusupov hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xalq qabulxonasi rahbariyati va boshqa mutasaddi tashkilotlar, bank, maktabgacha taʼlim, xalq taʼlimi, sog‘liqni saqlash, bandlik boshqarmalari, kommunal soha va boshqa tashkilotlar masʼullari qatnashdi.
Ommaviy sayyor qabulda 210 nafardan ortiq harbiy xizmatchilar va ularning oila aʼzolari, harbiy pensionerlar va boshqa fuqarolar qatnashib, ularning ayrimlari o‘zlarini qiynayotgan muammolari bilan mutasaddilarga murojaat qildilar.
Qabul davomida 130 ta murojaat kelib tushdi, shundan 52 tasi joyida ijobiy hal qilindi, 32 tasi bo‘yicha tushuntirishlar berildi hamda 46 ta murojaat ijrosi alohida nazoratga olindi.
Shuningdek, qabul davomida harbiy xizmatchilarning nogironligi bo‘lgan farzandlariga sovg‘a-solamlar berildi.

В Хорезмской области проведен общественный выездной прием военнослужащих, сотрудников Национальной гвардии и членов их семей, ветеранов системы, а также местных жителей
Военная прокуратура республики во взаимодействии с министерствами и ведомствами, в том числе, Вооруженных Сил провели общественный выездной прием военнослужащих воинских частей и подразделений Ургенчского гарнизона, членов их семей, военных пенсионеров и граждан в Молодежном центре г. Ургенча.
Выездной прием проводили заместитель военного прокурора Республики Кахрамон Исроилов, заместитель министра обороны Хамдам Каршиев, заместитель командующего Национальной гвардией Сарвар Мамаюсупов и руководство Народной приемной Республики Каракалпакстан, ряда других организаций, а также банков, сферы дошкольного и школьного образования, народного образования, здравоохранения, отдела занятости, коммунальных служб и др. организаций.
Всего на прием пришли более 210 военнослужащих и членов их семей, военных пенсионеров и других граждан, нуждающиеся в содействии в решении проблем.
В ходе приема поступило 130 обращений, из них положительно решено на месте 52, по 32 даны разъяснения, по 46 обращениям установлен контроль над исполнением.