Milliy gvardiya  va IIB xodimlari  hamkorligida jinoyat qilganlikda ayblanib qidirilayotgan shaxslar qo‘lga olindi
Joriy yilning 6 oktyabr kuni Sergeli tumanidagi avtomobil ehtiyot qismlari bozorida Jamoat tartibini saqlash yuzasidan xizmatga jalb qilingan   Milliy gvardiya xodimlari tomonidan  qiyofasi qidiruvdagi shaxsga o‘xshash fuqaroni payqashgan. IIB xodimlari bilan hamkorlikda olib borilgan tezkor harakatlar natijasida  ushbu fuqaro taxmin qilinganidek O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 167- moddasi “O‘zlashtirish yoki rastrata yo‘li bilan talon-toroj qilish” bo‘yicha ayblanib qidiruvda bo‘lgan 35 yoshli fuqaro Sh. A. ekanligi aniqlangan.
Shuningdek, Chirchiq shahrida 10-11 oktyabrga o‘tar kechasi  Milliy gvardiya va IIB xodimlari hamkorligida aholi osoyishtaligini taʼminlash maqsadida  tungi xizmat olib borayotgan vaqtda “Tinchlik” MFYdagi maydonchada spirtli ichimlik isteʼmol qilayotgan bir guruh nomaʼlum shaxslarn baqir-chaqir qilib o‘tirganliklarini guvohi bo‘lishgan  va ularga qonuniy chora ko‘rish maqsadida ushbu 4 nafar fuqaro  yaqin hududda bo‘lgan IIBga yetkazilgan. Olib borilgan dastlabgi surishtiruvlar natijasida ulardan biri joriy yilning 5 sentyabr kunidan Toshkent viloyati IIBBda qidiruvda bo‘lgan 26 yoshli fuqaro A. A. ekanligi aniqlangan.

Военнослужащие Национальной гвардии совместно с сотрудниками органов внутренних дел задержали разыскиваемых за совершение преступлений
При выполнении задач по обеспечению правопорядка и безопасности граждан в общественных местах 6 октября на рынке автозапчастей в Сергелийском районе военнослужащие Национальной гвардии заметили гражданина, чья внешность подходила под описание лица, указанного в ориентировке. Совместно с сотрудниками органов внутренних дел личность гражданина была установлена, он действительно оказался 35-летним Ш. А., которого органы внутренних дел разыскивали в связи с привлечением к уголовной ответственности по статье 167 («Хищение путем присвоения или растраты») Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ночь с 10 на 11 октября в г. Чирчике при исполнении служебных обязанностей по обеспечению спокойствия и безопасности граждан в ночное время военнослужащие Национальной гвардии и сотрудники органов внутренних дел услышали громкие голоса и заметили на площадке махаллинского схода граждан «Тинчлик» группу молодых людей, распивающих спиртные напитки. Для принятия законных мер всех четверых нарушителей правопорядка доставили в ближайший отдел внутренних дел. При установлении личности выяснилось, что одного из нарушителей – 26-летнего А. А. с 5 сентября текущего года разыскивает ГУВД Ташкентской области. Разыскиваемому предъявили обвинение в совершении мошенничества в крупном размере, после чего он скрылся, надеясь избежать наказания. Суд избрал в отношении обвиняемого меру пресечения в виде заключения под стражу. Задержанный передан инициаторам розыска.