Milliy gvardiya qo‘mondoni, general-mayor R.Djurayev bugun Turkiya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasiga tashrif buyurib, turk qardoshlarimizga hamdardlik bildirdi.
Milliy gvardiya qo‘mondoni joriy yil 6 fevral kuni Turkiyaning janubi-sharqiy viloyatlarida sodir bo‘lgan kuchli zilzilalar oqibatlari to‘g‘risidagi xabarlarni chuqur tashvish va qayg‘u bilan qabul qilganini taʼkidlab, Milliy gvardiya shaxsiy tarkibi va shaxsan o‘zi nomidan tabiiy ofat qurbonlari oilalariga chuqur taʼziya va hamdardlik bildirdi hamda jarohat olgan qardoshlarimizning tez orada sog‘ayib ketishlarini tiladi.
Shuningdek, Elchixona tomonidan yuritilgan hamdardlik kitobiga "Qardosh Turkiya xalqi barcha qiyinchiliklarni matonat bilan yengib o‘tishiga ishonaman, birodarlarimiz qayg‘usiga sherikmiz" so‘zlarini yozib qoldirdi.

Commander of the National Guard, Major General R. Djuraev visited the embassy of the Republic of Turkey in Uzbekistan and expressed his condolences to our Turkish brothers.
The commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan noted that received with deep concern and grief reports about the consequences of strong earthquakes in the south-eastern regions of Turkey on February 6 of this year. Also, he expressed deep condolences to the families of disaster victims on behalf of the personal and The National Guard. He wished that our injured brothers would soon recover.
He also wrote in the book of condolences, which is being conducted by the embassy, the words of comfort "I believe that the Fraternal Turkish people will overcome all difficulties with tenacity, we are partners to the grief of our brothers."