Milliy gvardiya qo‘mondoni, general-mayor R.Djurayev bugun Turkiya Respublikasining O‘zbekistondagi elchixonasiga tashrif buyurib, turk qardoshlarimizga hamdardlik bildirdi.
Milliy gvardiya qo‘mondoni joriy yil 6 fevral kuni Turkiyaning janubi-sharqiy viloyatlarida sodir bo‘lgan kuchli zilzilalar oqibatlari to‘g‘risidagi xabarlarni chuqur tashvish va qayg‘u bilan qabul qilganini taʼkidlab, Milliy gvardiya shaxsiy tarkibi va shaxsan o‘zi nomidan tabiiy ofat qurbonlari oilalariga chuqur taʼziya va hamdardlik bildirdi hamda jarohat olgan qardoshlarimizning tez orada sog‘ayib ketishlarini tiladi.
Shuningdek, Elchixona tomonidan yuritilgan hamdardlik kitobiga "Qardosh Turkiya xalqi barcha qiyinchiliklarni matonat bilan yengib o‘tishiga ishonaman, birodarlarimiz qayg‘usiga sherikmiz" so‘zlarini yozib qoldirdi.

Командующий Национальной гвардией генерал-майор Р. Джураев посетил сегодня посольство Турецкой Республики в Ташкенте и выразил соболезнования нашим турецким братьям.
Командующий Национальной гвардией отметил, что с глубокой тревогой и грустью воспринял известие о жертвах в результате сильных землетрясений, произошедших в юго-восточных районах Турции 6 февраля текущего года, и выразил искренние соболезнования родным погибшим, пожелал скорейшего выздоровления пострадавшим.
Он также написал слова сочувствия в Книге соболезнований, открытой в Посольстве: «Я верю, что братский турецкий народ стойко преодолеет все трудности. Мы разделяем горе наших братьев и сестер».