SPORTCHILARIMIZNING NAVBATDAGI G‘ALABASI
Aralash jang sanʼatlari assotsiatsiyasi tomonidan joriy yilning 7-10 sentyabr kunlari Toshkent shahrida yoshlar va kattalar o‘rtasida aralash jang sanʼati bo‘yicha “O‘zbekiston kubogi” musobaqasi o‘tkazildi. Mazkur musobaqada Milliy gvardiya terma jamoasi tarkibida 11 nafar harbiy xizmatchi va xodimlar ishtirok etdi.
Murosasiz kechgan bahslarda qo‘riqlash xizmatining Toshkent shahar, Qashqadaryo, Surxondaryo viloyatlari boshqarmalarining safdor xodimlari Ataxodjayev Zafar, Eshnazarov Meliqul, Ibrohimov Abdumannonlar 3-o‘rinni qo‘lga kiritishgan bo‘lsa, Milliy gvardiya Toshkent shahar bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchisi katta leytenant Abdullayeva Umida va Buxoro viloyati bo‘yicha boshqarmasi harbiy xizmatchisi oddiy askar Abdurahmonov Hushnud faxrli 1-o‘ringa sazovor bo‘lishdi.
G‘olib bo‘lgan sportchilarimiz 2023 yilning noyabr oyida Albaniya davlatida bo‘lib o‘tadigan jahon chempionatiga yo‘llanma olishdi.
Harbiy xizmatchilarimizni erishgan zafarlari bilan muborakbod etib, kelgusi musobaqalarda ham g‘alaba va muvaffaqiyatni qo‘ldan bermasdan, faqat ulkan yutuq sohiblari bo‘lishlarini tilab qolamiz!

ОЧЕРЕДНАЯ ПОБЕДА НАШИХ СПОРТСМЕНОВ
7-10 сентября текущего года состоялись соревнования «Кубок Узбекистана» по смешанным единоборствам среди молодежи и взрослых, организованных Ассоциацией смешанных единоборств. В соревнованиях приняли участие 11 военнослужащих и сотрудников сборной Национальной гвардии.
В ожесточенных поединках сотрудники службы "Охрана" г. Ташкента, Кашкадарьинской, Сурхандарьинской областей рядовые Атаходжаев Зафар, Эшназаров Меликул, Иброхимов Абдуманнон заняли 3-е место, а военнослужащий Управления Национальной гвардии по г. Ташкенту старший лейтенант Абдуллаева Умида и военнослужащий Управления Национальной гвардии по Бухарской области рядовой Абдурахмонов Хушнуд заняли 1-е место.
Таким образом, наши спортсмены-победители получили путевку на чемпионат мира, который пройдет в Албании в ноябре 2023 года.
Искренне поздравляем наших военнослужащих с победой и желаем дальнейших успехов в соревнованиях, а также высоких достижений и результатов!