Milliy gvardiya Maʼnaviyat va maʼrifat markazida "Yoshlar bilan ochiq muloqot" mavzusida 300 dan ortiq yoshlar ishtirokidagi tadbir bo‘lib o‘tdi
Mazkur tadbir joriy yilning 18 fevral kuni Milliy gvardiya tomonidan Yoshlar ishlar agentligi hamda Ichki ishlar vazirligi hamkorligida tashkil etilib, unda qo‘mondon o‘rinbosari polkovnik SMamayusupov, Oliy Majlis Qonunchilik palatasining Yoshlar masalalari bo‘yicha komissiyasi raisi MValiyev, Maʼnaviyat va maʼrifat markazi targ‘ibotchisi, professor JShermuhammedova, Yoshlar ishlari agentligi markaziy apparati boshqarma boshlig‘i ShOlimov hamda 300 dan ortiq yoshlar ishtirok etdi.
Tadbir avvalida davlat madhiyasi sadolari yangrab, barcha ishtirokchilar tomonidan jonli ijroda kuylandi.
Shundan so‘ng, tizimda yoshlarga oid davlat dasturi ijrosi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar tasvirlangan videorolik namoyish etiladi.
Muloqot davomida so‘z olganlar yoshlarga oid yangi qabul qilinayotgan qaror, farmon va ularning ijrosi, yoshlarga berilayotgan eʼtibor va ularda yot , begona g‘oyalarga qarshi mafkuraviy immunitetni shakllantirish maqsadida amalga oshirilayotgan loyihalarga to‘xtalib o‘tdilar.
Shuni alohida taʼkidlash joizki, mehmonlar tomonidan o‘tkazilgan treninglar va so‘zlab berilgan hayotiy misollar yoshlarda elparvarlik, har bir ishga bo‘lgan masʼuliyat kabi tuyg‘ularni, shuningdek, harbiy kasbga bo‘lgan qiziqishlarini yana-da ortishiga keng zamin yaratdi.
Bundan tashqari markaz hududida qurol aslahalar va tasviriy sanʼat asarlari ko‘rgazmasi tashkil qilinib, yoshlar sanʼat bilan bir qatorda, harbiy sohaga oid ko‘plab maʼlumotlar bilan yaqindan tanishdilar.
Shuningdek, faol ishtirok etgan yoshlar Kamondan otish sport turida o‘z qobiliyatlarini sinab ko‘rish imkoniyatiga ega bo‘ldi.

The National Guard Center for spirituality and enlightenment hosted an event with the participation of more than 300 young people on the topic "open dialogue with young people
On February 18 of this year, the National Guard of the Republic of Uzbekistan organized an "open dialogue with youth" in cooperation with the agency for Youth Affairs and the Ministry of internal affairs. In it, took part the deputy commander of the National Guard Colonel S. Mamayusupov, chairman of the Commission on Youth Affairs of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis M. Valiev, promoter of the Center for spirituality and enlightenment, professor J. Shermuhammedova, head of the Department of the central apparatus of the agency for Youth Affairs Sh. Olimov and more than 300 young people.
At the beginning of the event, a video describing the work carried out on the implementation of the state youth program in the system was shown.
During the dialogue, the speakers touched upon the new decisions, decrees and their implementation on youth, the attention paid to youth and projects implemented in them in order to form ideological immunity against alien ideas.
In addition, an exhibition of weapons and works of Fine Art was organized on the territory of the center, and young people, along with art, got acquainted with a lot of information about the military sphere.