Doʻstona hamkorlik aloqalari mustahkamlanmoqda
Milliy gvardiyaning Qozogʻiston tomoni bilan hamkorligi doirasida joriy yilning 2 fevral kuni Qozogʻiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri oʻrinbosariMilliy gvardiya Bosh qoʻmondoni general-mayor Botakanov Yerkin Sovetbekovich boshchiligidagi delegatsiyaning yurtimizga tashrifi boʻlib oʻtdi.
Tashrif dasturiga muvofiq general-mayor Y.Botakanov boshchiligidagi Qozogʻiston delegatsiyasi Milliy gvardiya markaziy devonida Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qoʻmondoni general-mayor R.Djurayev tomonidan tantanali kutib olindi.
Milliy gvardiya boshqarmalari rahbarlari, shuningdek onlayn formatda qatnashgan hududiy boshqarma boshliqlari va harbiy taʼlim muassasalari vakillari ishtirokidagi ikki tomonlama muzokaralar yakunida Oʻzbekiston va Qozogʻiston Milliy gvardiyalari oʻrtasida 2023 yilga moʻljallangan hamkorlik rejasi imzolandi.
Tashrif davomida Qozogʻiston delegatsiyasi Milliy gvardiya Qoʻriqlash bosh boshqarmasi, Jamoat xavfsizligi universiteti, Maʼnaviyat va maʼrifat markazi hamda Bolalar psixologiyasi markazi faoliyati bilan yaqindan tanishdilar.
Ishchan va doʻstona muloqot ruhida oʻtgan tashrif davomida oʻzaro manfaatli ikki tomonlama amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirish boʻyicha bir qator kelishuvlarga erishildi.

Friendly relations are being strengthened
As part of the cooperation of the National Guard with the Kazakh side, on February 2 of this year, a delegation headed by the Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Kazakhstan - Commander-in-Chief of the National Guard Major General Botakanov Erkin Sovetbekovich visited our country.
In accordance with the visit program, the delegation of Kazakhstan led by Major General E. Botakanov was solemnly welcomed by the Commander of the National Guard of the Republic of Uzbekistan, Major General R. Djuraev, at the Central Office of the National Guard.
At the end of the bilateral negotiations with the leadership of National guard headquarters, as well as the heads of regional departments and representatives of military educational institutions, who participated in the online format, between the National Guards of Uzbekistan and Kazakhstan a cooperation plan for 2023 was signed.
During the visit, the delegation of Kazakhstan got acquainted with the activities of the Main department of Security of the National Guard, the University of Public Security, the Center for Spirituality and Enlightenment, and the Center for Child Psychology.
during the visit which held in the spirit of friendly dialogue, a number of mutually beneficial agreements on further development of bilateral practical cooperation were reached.