Фарғона шаҳрида ўғирлаб кетилган велосипед, Миллий гвардиянинг мотопатрул ходимлари томонидан ўз эгасига қайтарилди
Жорий йилнинг 3-май куни соат 11:33 ларда Фарғона шаҳар қўриқлаш бўлими мотопатрул ходимлари белгиланган йўналиш бўйлаб хизмат олиб бораётган вақтида, йўл четида турган бир фуқаро уларни ёрдамга чақириб, велосипедини номаълум шахс олиб қочганини маълум қилади.
Мотопотрул ходимлари томонидан велосипедни олиб қочган шахс яширинишга улгурмасдан қўлга олиниб, Қўриқлаш бўлими тезкор ҳаракатланувчи гуруҳи чақиртирилган ҳолда мазкур шахс Фарғона шаҳар ИИБга топширилади.
Олиб борилган суриштирув ишлар давомида фуқаро А.Т.га тегишли велосипедни ўғирлашга ҳаракат қилган шахс, Фарғона шаҳрида яшовчи 32 ёшли фуқаро Ю.М. эканлиги аниқланган. Ҳозирда суриштирув ишлари давом эттирилмоқда.

Сотрудники Национальной гвардии вернули похищенный велосипед владельцу
В г. Фергане 3 марта в 11.33 часов к сотрудникам отдела «Охрана» г. Ферганы, в составе мотопатруля обеспечивающим общественный порядок и безопасность граждан, за помощью обратился А. Т. Мужчина сообщил, что он поставил велосипед на обочине улицы Фароби, и в ту же минуту незнакомец похитил велосипед.
Мотопатруль направился в сторону, куда злоумышленник уехал на похищенном велосипеде, и через несколько минут догнали его. Задержанного, который оказался жителем г. Ферганы 32-летним Ю. М., доставили в УВД г. Ферганы. Велосипед вернули законному владельцу.