Бозорга келган фуқаро қимматбаҳо буюмларини топиб берган Миллий гвардия ходимларига миннатдорчилик билдирди
7 август куни соат 14.50 атрофида пойтахтимизнинг Шайхонтоҳур туманидаги "Эски Жува" бозорида жамоат тартиби ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлаш бўйича хизмат олиб бораётган Миллий гвардия Тошкент шаҳри бўйича бошқармаси ходимларига бозорга келган фуқаро С. Ф. мурожаат қилиб, қиймати 1 350 000 сўм бўлган кийим-кечаги ва қиймати 3 млн сўм бўлган иккита олтин узуги солинган халтачаси йўқолганини маълум қилган.
Амалга оширилган чоралар натижасида Миллий гвардия ходимлари С. Ф. га тегишли халтачани иккита вояга этмаган қиз адашиб олиб кетганини аниқлашди. Бегона одамнинг буюмлари эканлигини билгач, қизлар ҳам эгасини топишга ҳаракат қилишган.

Посетительница рынка выразила благодарность сотрудникам Национальной гвардии, которые нашли и вернули ей пакет с дорогостоящими покупками
7 августа примерно в 14.50 часов к сотрудникам Управления Национальной гвардии по г. Ташкенту, несущим службу по обеспечению общественного порядка и безопасности граждан на рынке «Эски Жува» в Шайхантахурском районе столицы, обратилась посетительница рынка С. Ф. Женщина сообщила, что у нее пропал белый пакет, в котором находились одежда стоимостью 1 350 000 и два золотых кольца стоимостью 3 млн сумов.
В результате предпринятых мер сотрудники Национальной гвардии выяснили, что пакет, принадлежащий С. Ф., по ошибке забрали две несовершеннолетние девочки. Обнаружив чужие вещи, девочки тоже пытались найти хозяйку.