Бугун мамлакатимиздаги барча мактабларда “сўнгги қўнғироқ”лар жаранглаб, минглаб ёшларимиз катта ҳаётга йўлланма олмоқдалар.
Шу муносабат билан республикамиз бўйлаб мактабларда ташкиллаштирилган тантанали тадбирларда Миллий гвардия, ички ишлар ва бошқа ҳамкор вазирликлар томонидан жамоат тартиби ҳамда тадбир иштирокчиларининг хавфсизлигини таъминлаш чоралари кўрилди.
Меҳрибон устозлари ва ота-оналарнинг дуоларини олган ҳолда ҳаётда юксак марраларни кўзлаб турган барча битирувчиларимиз келажакда Янги Ўзбекистонимизни ривожи ва тараққиёти учун ўзларининг муносиб хиссаларини қўшиб, бор билими, иқтидори ва куч-ғайратларини сафарбар этишларига ишонамиз.
Миллий гвардия қўмондонлиги ва шахсий таркиби номидан Мактаб таълимини муваффақиятли тугатаётган барча ўғил-қизларимизга, олдида турган масъулиятли ва шарафли йўлда бахт ва омад доимо ёр бўлишини тилаб қоламиз!

Сегодня во всех школах нашей страны прозвенел последний звонок, и тысячи наших молодых людей получили путёвку в большую жизнь.
В связи с этим общественный порядок и безопасность участников торжественных мероприятий, организованных в школах республики, обеспечивали Национальная гвардия, органы внутренних дел и других заинтересованных ведомств.
Мы верим, что все наши выпускники, стремящиеся к высоким целям в жизни, с благословения заботливых учителей и родителей, внесут свой достойный вклад и мобилизуют все свои знания, талант и энергию для развития и прогресса нашего Нового Узбекистана.
От имени командования и личного состава Национальной гвардии желаем всем нашим мальчикам и девочкам, успешно завершающим учебу в школе, счастья и удачи на предстоящем ответственном и почетном пути!