Жойларда Миллий гвардия қўмондонлиги ва ёшлар учрашуви бўлиб ўтмоқда
Наманган шаҳридаги Ёшлар Зиё масканида Миллий гвардия Наманган вилояти бўйича бошқармаси томонидан оталиққа олинган ёшларни қийнаётган ижтимоий-маиший муаммоларини ҳал этиш, уларни ватанпарварлик, Ватанга бўлган муҳаббат руҳида тарбиялаш ҳамда ёшлар томонидан содир этилаётган ҳуқуқбузарликларни аниқлаш ва барвақт олдини олишда амалга оширилиши лозим бўлган вазифаларни сифатли ижросини таъминлаш борасида “Миллий гвардия Қўмондони ўринбосари ва ёшлар очиқ мулоқоти” ўтказилди.
Тадбирни Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Қўмондони ўринбосари полковник С. Мамаюсупов кириш сўзи билан очиб, бугунги кунда юртимизда ёшларга бўлган эътибор, Президентимиз томонидан ёшларга яратилаётган имкониятлар ва шарт-шароитлар тўғрисида таъкидлаб ўтди.
Шундан сўнг йиғилишда иштирок этаётган ёшлар ўзларининг таклифларини очиқ мулоқот давомида билдиришди.
Тадбирда иштирок этган 100 га яқин ёшларнинг мурожаатлари тингланиб, келгусида Миллий гвардия тузулмаларида ишлаш истагида бўлган ёшларнинг ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати назоратчиси ва қоровуллик лавозимларига ишга жойлаштирилишини қонунчилик доирасида Наманган вилояти бандликка кўмаклашиш маркази билан ҳамкорликда ижобий ҳал қилиш бўйича масъулларга топшириқлар берилди.
Учрашувда иштирок этган Ёшлар ишлари агентлиги билан ҳамкорликда Маҳалладаги оғир тоифадаги ёшлар ўртасида самарали профилактик ишларни ташкил этиб, уларни ижтимоий ҳаётга мослаштириш, соғлом турмуш тарзида ҳаёт кечиришига кўмаклашиш, ватанпарварлик, Ватанга бўлган муҳаббат руҳида тарбиялаш бўйича тарғибот-ташвиқот ишлари кучайтирилишига алоҳида эътибор қаратилди.

На местах проводятся встречи молодёжи с командованием Национальной гвардии
В молодежном комплексе "Зиё" г. Намангана состоялся открытый диалог заместителя командующего Национальной гвардией и молодежи, целью которого было выявление и решение социально-бытовых проблем, с которыми сталкивается молодежь, лишенная родительской опеки. Говорилось о воспитании молодежи в духе патриотизма, любви к Родине, а также о причинах совершения правонарушений и преступлений несовершеннолетними и мерах по раннему предупреждению противоправных деяний.
Открыл мероприятие вступительным словом заместитель командующего Национальной гвардией Республики Узбекистан полковник С. Мамаюсупов. Он подчеркнул, что в сегодняшние дни уделяется особое внимание к молодежи, а также нашим президентом создаются возможности и условия для молодежи.
После этого, в ходе открытого диалога молодежь, высказала свои предложения.
Были заслушаны обращения около 100 молодых людей, принявших участие в мероприятии, и даны поручения ответственным лицам по положительному решению совместно с Центром содействия занятости населения Наманганской области, вопроса о трудоустройстве молодых людей, желающих работать в структурах Национальной гвардии.
В конце мероприятия совместно с агентством по делам молодежи, которое приняло участие во встрече, было уделено внимание и к работе с молодежью тяжелой категории, помогать их адаптацию к социальной жизни, воспитании их в духе патриотизма, любви к Родине.