“Қувноқлар ва зукколар” танловининг республика босқичи ғолиблари аниқланди
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 31 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан “Миллий армиямиз – Янги Ўзбекистоннинг мустаҳкам қалқонидир” шиори остида Республикамиз бўйлаб ҳарбий ватанпарварлик ойлиги ўтказилмоқда.
Жумладан, ватанпарварлик ойлиги доирасида Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси ҳарбий қисмлари ўртасида “Қувноқлар ва зукколар” маънавий-маърифий кўнгилочар танловининг республика босқичи ўтказилди. Унда ҳудудий босқичларда ғолибликни қўлга киритган шартнома асосидаги ва муддатли ҳарбий хизматчилардан ташкил топган 5 та жамоа 3 та шарт асосида беллашдилар.
Жамоалар ижтимоий-сиёсий, ҳуқуқий ва маънавий саводхонлиги, зукколиги, эпчиллиги, санъат борасидаги маҳорати, ноодатий вазиятларда тезкор ва тўғри қарор қабул қилиши бўйича баҳоланди.
Қувноқлар ва зукколар ассоциацияси ҳакамлари томонидан ҳар бир шарт одилона баҳолаб борилди. Мусобақа натижаларига кўра Тошкент вилояти Чирчиқ шаҳридан иштирок этган “Ёш гвардиячилар” жамоаси биринчи ўринни қўлга киритди.

Определены победители республиканского этапа конкурса «Веселые и находчивые»
В связи с 31-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и днём защитников Родины в республике проводится военно-патриотический месячник под девизом «Наша Национальная Армия – надежный щит Нового Узбекистана». В рамках военно-патриотического месячника среди воинских частей Национальной гвардии Узбекистана прошел республиканский этап духовно-просветительского конкурса «Веселые и находчивые». В трех этапах конкурса соревновались 5 команд-победительниц региональных этапов, в состав которых вошли военнослужащие по контракту и военнослужащие срочной службы.
Выступления команд оценивались по их социально-политической, правовой и духовной грамотности, интеллекту, находчивости, художественному мастерству, быстрому и правильному принятию решений в нестандартных ситуациях.
Каждое выступление оценивалось беспристрастными судьями Ассоциации КВН. Первое место заняла команда «Молодые гвардейцы» из города Чирчик Ташкентской области.