Пойтахтимиздаги “Эски Жува” бозорида жамоат тартиби ва фуқаролар хавфсизлигини таъминлашга жалб қилиниб хизмат вазифасини ўтаётган Миллий гвардия ходимлари томонидан яна бир сохта ходим қўлга олинди
Республикамиз бўйлаб Миллий гвардия ходимлари томонидан, хиёбонларда, парклар ва бозорларда, шунингдек оммавий тадбир ўтказиладиган жойларда жамоат тартиби ва фуқаролар хавфсизлиги таъминланиб келинмоқда.
Жорий йилнинг 17 март куни соат 13.05 ларда пойтахтимизнинг “Эски Жува” бозори ҳудудида хизмат вазифасини ўтаётган Миллий гвардия ходимларининг сергаклиги туфайли ушбу бозорда Миллий гвардиянинг дала кийимида юрган нотаниш шахс қўлга олинди.
Олиб борилган дастлабки суриштирув ишлари давомида, ўзини Миллий гвардия ходимиман деб юрган ушбу шахс, аслида Тошкент шаҳар Шайхонтоҳур туманида яшовчи 27 ёшли фуқаро М.А. эканлиги, шунингдек Тошкент шаҳар 1 сонли руҳий асаб касалликлари диспансерида рўйхатда туриши аниқланган. Ушбу фуқаро Шайхонтоҳур тумани ИИБ масъул ходимларига топширилиб, сохта гувоҳнома ва ҳарбий кийим-кечаклари олиб қўйилган.

На рынке «Эски Жува» в столице сотрудники Национальной гвардии, обеспечивающие общественный порядок и безопасность граждан, задержали лже-гвардейца
Сотрудники Национальной гвардии на территории всей республики обеспечивают общественный порядок и безопасность граждан в общественных местах – на рынках, в парках, скверах и других местах скопления людей, а также при проведении массовых мероприятий.
Вчера, 17 марта в 13.05 часов на рынке «Эски Жува» сотрудники Национальной гвардии задержали молодого человека в полевой форменной одежде Национальной гвардии.
В ходе дознания выяснилось, что задержанный является жителем Шайхантахурского района г. Ташкента 27-летним А. М., который состоит на учете Ташкентского городского психоневрологического диспансера.
Молодой человек доставлен в УКД ОВД Шайхантахурского района, поддельные удостоверение и форма изъяты.