ЯНГИ ЙИЛДА СПОРТ БИЛАН
Куни кеча, Миллий гвардия Қашқадарё вилояти бўйича бошқармаси ҳарбий хизматчилари ва Қўриқлаш бошқармаси ходимлари томонидан ёшларнинг мактаб таътили пайтидаги бўш вақтини унумли ўтказиш мақсадида, вилоятнинг Қамаши, Косон, Касби туманларида спортнинг қўл-жанги тури бўйича “Янги йилда спорт билан” шиори остида мусобақа ташкил этилди.
Ёшлар ўртасида, спортнинг қўл-жанги турини оммалаштириш ва соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш мустақил Ўзбекистонимиз байроғини жаҳон ареналарида янада юқорироқ кўтарилишига хизмат қилади.
Ташкил этилган мазкур мусобақада, ғолиб ва совриндорлар Миллий гвардия ҳамда туман жисмоний тарбия ва спорт бўлими масъул ходимлари томонидан муносиб тақдирландилар.

СО СПОРТОМ В НОВЫЙ ГОД
Военнослужащие Управления Национальной гвардии по Кашкадарьинской области и сотрудники Управления охраны в целях организации содержательного досуга школьников в период зимних каникул провели для них соревнования по рукопашному бою под девизом «Со спортом в новый год» в Камашинском, Касанском и Касбинском районах.
Популяризация рукопашного боя среди молодежи, пропаганда здорового образа жизни послужат тому, что флаг независимого Узбекистана будет высоко реять на мировых спортивных аренах.
Достойные награды победителям и призерам состоявшихся состязаний были вручены представителями Национальной гвардии и ответственными сотрудниками районных отделов физической культуры и спорта.