ХАЛҚАРО ҲАМКОРЛИК ДОИРАСИДАГИ ИЖОДИЙ УЧРАШУВ
Миллий гвардия Маънавият ва маърифат марказида Буюк Британиянинг Ўзбекистондаги элчихонаси ҳарбий аппарати билан ҳамкорлик доирасидаги навбатдаги ижодий учрашув ташкил этилди.
Унда Буюк Британия Уэльс маликаси Қироллик полк оркестри ҳарбий дирижёри подполковник Уэйн Хопла бошчилигидаги ижодий жамоа, Миллий гвардия ҳарбий мусиқа тузилмалари билан биргаликдаги концерт дастурини ўтказди.
Мазкур тадбирда Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси қўмондони Р. Джураев, Ўзбекистондаги Буюк Британия элчихонаси ҳарбий атташеси подполковник Алан Хайтон ҳамда Британия армиясининг мусиқий оркестр бошқармаси бошлиғи Мелани Кроуфорд, шунингдек ҳамкор вазирликларнинг соҳага оид масъул вакиллари иштирок этишди.
Ҳарбий дирижёрлар майор Р. Асфандияров ва подполковник У. Хоплалар бошчилигидаги Алоҳида ҳарбий намунали-кўргазмали оркестри ҳарбий юришлар ва бошқа мусиқий композициялар мавзусидаги импровизацияларни ижро этишди.
Ушбу маданий тадбирда, Жамоат хавфсизлиги университети курсантлари, Республика ихтисослаштирилган мусиқа академик лицейи ва Миллий гвардиянинг "Темурбеклар мактаби" Тошкент ҳарбий-академик лицейи ўқувчилари, пойтахтимиздаги 22-сонли Меҳрибонлик уйи тарбияланувчилари қатнашдилар.
Оркестрларнинг ижодий учрашуви томонларга тантанали тадбирларни ўтказишда амалий тажриба алмашиш ва ўзаро истиқболли муносабатларни янада мустаҳкамлаш имконини берди.

Творческая встреча в рамках международного сотрудничества
В Центре духовности и просветительства Национальной гвардии состоялась очередная творческая встреча в рамках сотрудничества с военным аппаратом Посольства Великобритании в Узбекистане.
Оркестр Королевского полка принцессы Уэльской Великобритании совместно с военными музыкальными формированиями Национальной гвардии Узбекистана выступили с совместной концертной программой под управлением главного дирижера подполковника Уэйна Хопла.
В мероприятии приняли участие командующий Национальной гвардией Р. Джураев, военный атташе Посольства Великобритании в нашей стране подполковник Алан Хайтон, а также начальник управления музыкальных оркестров британской армии Мелани Кроуфорд и представители министерств-партнеров.
Отдельный образцово-показательный оркестр под управлением подполковника У. Хопла и майора Р. Асфандиярова исполнил импровизации на тему военных маршей и другие музыкальные произведения.
В культурном мероприятии приняли участие курсанты Университета общественной безопасности, учащиеся Военно-музыкального академического лицея Национальной гвардии и Ташкентского военно-академического лицея "Темурбеклар мактаби", воспитанники Дома "Мехрибонлик" № 22 нашей столицы.
Творческая встреча оркестров позволила сторонам обменяться практическим опытом проведения праздничных мероприятий и еще больше укрепить взаимовыгодные отношения.